event by Red Button

EQUILIBRIUM 2024
Praktické informace

Červená tlačítka jako zkratka k informacím:

Přečti si, co tě čeká - zvlášť pokud jedeš prvně.

Kdy se co děje.

Máš už spolubydlícího / spolucestujícího?

Zkontroluj si, že máš s sebou vše důležité.

Přidej vlastní téma do programu a zapoj ostatní.

Jak to bude probíhat? Co znamená mít svoje téma?

S kým se můžeš na Equilibriu potkat.

Společný komunikační nástroj před akcí i na akci


Vítej na Equilibrium!

Neuvěřitelné jak ten čas letí, ale je to tak. Další Equilibirium, tentokrát s podtextem RODINA, je tady.

Dva dny, kdy se můžeš zapojit do živých diskuzí či workshopů nebo prostě jen vypnout a odpočívat, dva dny pohody a přátelské atmosféry, dva dny ve společnosti více než 70 lidí z řad členů a přátel sítě 🔴 Red Button, dva dny společného času spolu ❤️.


Co si připravit s sebou? 

#pohoda je nade vše. Pohodlné oblečení, nastavení mysli na inspiraci a odpočinek a na setkání se se zajímavými lidmi.

#témata, o kterých chceš mluvit, diskutovat nebo se o nich něco dozvědět! Kdo byl minule, ví. Fakt je to barcamp! Před pěti lety jsme se rozhodli přestat rozdělovat lidi na posluchače a přednášející. Předloni jsme se rozhodli přestat to celý šňěrovat a organizovat. Jaký to bude a co si odneseš, je PLNĚ NA TOBĚ!

MŮŽEŠ VŠECHNO, NEMUSÍŠ NIC!

Na Equilibriu se můžeš účastnit prakticky všeho a nebo taky nevyužít nic z toho, co nabízíme. Pokud Ti chybí téma nebo aktivita, feel free to organize it. Záleží na Tobě, Tvém aktuálním rozpoložení a náladě. Jediný limit jsou maximální kapacity některých aktivit.


Praktikálie 

aneb ať víš co a jak a nezapomeneš si do batůžku přibalit vše potřebné 💪:

 • Letos přibal kopii své fotky z dětství (takovou, co bude možné nalepit) - na vzkazovou síť.
 • Na úterní zahradní slavnost si můžeš přibalit mírně slavnostní oděv - jako kdybys šla/šel na rodinnou zahradní slavnost.
 • Na táborákování 🔥 se hodí cokoli, co může dočasně vonět po uzenkách a hlavně přibal kytaru 🎸, bubny 🥁, tamburinu, housle, saxofon, ukulele, bendžo, chrastítka, rumbakoule resp. cokoliv co umíš zapojit do hry.
 • Máš strach že bude večer moc hlučno nebo že spolubydlící chrápe? Přibal špunty do uší 👂
 • Pokud se rád/a cácháš ve vodě #plavkysehodí, je tam jezírko i bazén na koupání 🏊‍♀️
 • Barcampové diskuze budou probíhat v celém areálu, takže na trávu se rozhodně hodí deka 🌳
 • Vezmi s sebou také svoji oblíbenou láhev na vodu 🍶. V rámci diskuzí budeme po celé zahradě a sklo v zahradě není nikdy nejlepší nápad. Řeší to sice plastové kelímky, ale znáš to, nejlepší kelímek je žádný kelímek 🌍
 • Jak známe Srakyiho, půjde ráno běhat🏃‍♂️, pokud se chceš přidat, běžecké boty s sebou
 • Pokud si rád/a ráno protáhneš tělo, jógamatka nebo deka 🧘‍♀️ bude fajn a klidně tím můžeš provést ostatní
 • ☝️ a abychom nezapomněli! Tradičně velkým hitem je FOTBÁLEK 😇 = věci s sebou. Pokud si rád zahraješ Pétanque, Kubb nebo třeba Mölkky, i na ně je tam ideální prostor (sadu na hraní ideálně přivez vlastní).
 • A pokud bys měl/a i nějakou deskovku, kterou si ostatní (a ty s nimi) nutně musí zahrát, přibal ji také. Prostor bude!
 • Pokud máš zajímavé příběhy hodné sdílení, vezmi fotky (online nebo na flash disku), bude možnost sdílet i promítat v rámci OPEN MIC viz program.

D I E T N Í  O M E Z E N Í 🍲
Vege / bezlepkové verze stravy zajištěny. Pokud máš jiné dietní omezení, nemusíš se strachovat, domluvili jsme pro tyto případy možnost objednat, po dohodě s kuchařem, individuální stravu 💪. Pokud budeš mít problém na místě, zatahej nás za rukáv.


Co (ne)víš o Equilibriu

Ať už jsi byl/a účastníkem dřívějších ročníků nebo jedeš poprvé, protože Ti někdo řekl něco ve stylu „Minule to byla pecka, jsou tam fajn lidi, …“, přijde nám důležité zmínit nepsané dohody a zvyklosti.

Equilibrium není klasickou akcí
Co tím myslíme? 🤔 Krátce to, že jaké Equilibrium pro Tebe bude, a s čím z něj budeš odjíždět, leží zcela na Tobě. Na tom, čeho se zúčastníš, do čeho se pustíš, koho vytáhneš k rozhovoru. Program je nabídkou, takový “švédský stůl” 🍽️. Je záměrně volný a nepovinný a je na každém, jak si ho přizpůsobí a co z něj pro sebe vydoluje. 

Oproti většině běžných konferencí, školení, tréninků a podobně je důraz kladen na heslo, které uslyšíš spoustukrát: “Můžeš všechno a nemusíš nic.” Program není nalajnovaný, UX (cesta účastníka) není záměrně zpracované do posledního detailu tak, aby celým Equilibriem provedlo všechny stejně. Každý si svůj zážitek buduje sám. A zodpovědnost za vlastní zážitek leží na každém. Co do toho dáš, to z toho dostaneš.

Equilibrium je o setkávání
…a taky seznamování, spolutvoření, hloubce a inspiraci 💣. Už pár let (a baví nás to čím dál tím víc) nerozdělujeme hosty na spíkry a publikum. Equilibrium není konference. Věříme, že každý z nás má ostatním co předat. Obsah tvoříme spolu.

Vznikají tu nejen nová přátelství, ale i spolupráce a nová členství 🤝. Je to unikátní možnost nakouknout do kuchyně Red Button a zjistit, jak spolu „žijeme“ a taky co jsme zač.

Proč je Equilibrium mixem členů a přátel 🔴 "červeného kolečka"?
Snažíme se budovat otevřený ekosystém. Podporovat sdílení a vzájemnou inspiraci a učení se. My sami často říkáme, že se snažíme propichovat bubliny jiným 📌. Equilibrium umožňuje propíchnout i tu naši vlastní. Poznat se, propojit se a proplést nitky sítě mezi námi.  

V síti se často letí kosmickou rychlostí 🚀, na Equilibriu zpomalujeme 🐌
Na Equilibrium se jede zpomalit 🐌. Nečekej skvělý signál (ten tam je fakt mizerný, i když místa s wifi tam najdeš) a klid na vyřizování hovorů. Čekej, že budeš mít možnost vytvořit něco nového, dozvědět se něco, co Tě zajímá nebo o čem jsi naopak vůbec nepřemýšlel/a. Je to na Tobě.

Experimentování je náš gen 💡
A taky je součást učení. I letos pokračujeme v balancování mezi neorganizací a organizací. V programu najdeš pár záchytných bodů i spoustu prostoru pro dotváření. Již několikrát se nám osvědčil barcamp style, a tak na něj navážeme a posuneme vše zase o kousíček dál.


Barcamp na Equilibriu

Přesto, že to zmiňujeme, kudy chodíme, raději to nasvítíme 🔦 ještě jednou. EQUILIBRIUM NENÍ KONFERENCE 
Naše starost je, abys měl/a co jíst a pít a aby bylo zázemí pro vznik témat a akcí, které Tě nabijí a budou Tě bavit. Témata a výběr toho, čeho se budeš účastnit a co do toho přineseš Ty, je na TOBĚ.

Na představení témat bude vždy 15 minutový blok před každým slotem. Na obrázku níže je nápověda 👇, jak můžeš v jedné minutě téma představit.

Hlasuje se nohama. Jdeš tam, kde Tě to zajímá, a když se Ti tam nelíbí, použiješ nohy a přesuneš se jinam 😉 ... BUĎ VŽDY TAM, KDE CHCEŠ BÝT!

***trocha inspirace*** aneb 
JAKÁ TÉMATA SE URODILA V MINULOSTI?

 • Luboš Malý nás prakticky provedl zákoutími virtuální reality,
 • Petr Beneš vyprávěl o své cestě se synem od Atlantiku ke Středozemnímu moři,
 • Pavel Moric nás provedl workshopem vnitřní cesty k sobě,
 • Sara Polak si pro všechny připravila večerní PUB Kvíz, který byl nabitý zajímavostmi i odborným výkladem.
 • na OKR jsme se podívali s Ondrou Tichým,
 • Martin Vasquez nás zasvětil do tajů improvizace,
 • dovezli jste čerstvě narozené produkty jako třeba Idea box či Workshop box, 
 • a to je jen strohý výčet toho, co šlo na Equilibriu zažít ...

Chceš kouknout programu na zoubek ?

P O N D Ě L Í 
přijet můžeš kdykoli od 15:00 do 17:00. A samozřejmě i později, ale to už přijdeš o společné "rodinné" otevření a také úvodní seznámení s Equilibriem.

Večer můžeš strávit se sklenkou v ruce 🍷 nebo se zapojit do večerního rodinného programu. Nudit se rozhodně nebudeš 🔴🔥.

Ú T E R Ý 
si představ jako švédský stůl, kam můžeš přinést i svůj díl právě Ty. Velká část programu bude vznikat na místě. V úterý nás čekají 3 dvouhodinové bloky. Můžeš si něco připravit dopředu nebo se nechat vést myšlenkou na místě! V organizačním týmu jsme připravili střípky programu, zbytek už bude na každém z nás. Pokud teď váháš, cože si můžeš připravit, koukni do tabulky, co třeba už navrhli ostatní . Máme jedinou špatnou zprávu. Nestihneš být všude 😁.

Už před snídaní, bude prostor vtáhnout ostatní do tvých ranních rituálů a zapojit je do ranního běhu, jógy, meditace či jakékoliv jiné aktivity, která je tvou součástí. Určitě dej vědět dopředu, ať vidíme jak náš "švédský stůl" roste.

Dopolední blok začíná v 9:00 a zarámovali jsme ho tématem “Chci EQ rodinu něco naučit!” aneb ryzí know-how členů RB kmene. Odpolední blok od 13:30 pak tématy “Rodina” a “Pálí mě” aneb sdílení témat, která naší RB rodinou (ale i rodinami doma) hýbou. V posledním bloku od 15:45 bude jako vždy i prostor na fotbálek na louce, koupání v bazénu i jezírku (nezapomeň plavky), procházku nebo cokoliv dalšího ...

Během celého odpoledního bloku, bude pak možnost "zašít" se sám/sama se sebou u Čajomíra v zahradní čajovně, projít si čajovou degustací nebo objevit trendy kolem čaje. V rámci introvertních aktivit tu bude možnost vytvořit si korálkový náramek na ruku s jednoným symbolem letošním Equilibria. A nebo si tu můžeš dát nějaké 1:1 s někým, koho chceš lépe poznat.

Před večeří začne (jižanská) zahradní rodinná oslava. To už se tak akorát dorožní prase (či si opečeme něco bezmasého), zatančíme si a za zvuků hudby budeme pokračovat až do večera. Bude možnost i jiných večerních aktivit.

Bude určitě možné zase muzicírovat a "džemovat" u táboráku . A tady se opět můžeš zapojit! Předem můžeš přihodit své tipy do playlistu. Pokud hraješ na nějaký nástroj a ještě třeba rád bavíš ostatní, přivez ho sebou. Můžeš se ujmout táborákového kruhu nebo jen doprovodit ostatní, zapojení se meze nekladou. Každopádně, pokud máš doma jakékoliv nástroje , doprovodné perkuse  nebo cokoliv, co se k ohni hodí, vezmi si to sebou! Loni se sešlo tolik nástrojů a hudebníků, že by to vydalo na celou kapelu. Že bychom letos vydali nový RB singl? 😉

Večerní OPEN MIC, aneb sdílení a večer s důležitými zážitky našich životů. V rámci tohoto programu bude, pod taktovkou Martina Vasqueze ve formátu volného vyprávění a diskuze, možnost podělit se s ostatními o zajímavé životní vzpomínky a zkušenosti. Stačí si připravit fotky, které představují nějaký důležitý zážitek (z cest, životní událost, apod.), který bys chtěl/a s ostatním posdílet (fotky stačí on-line nebo na flash disku), abychom na místě mohli promítnou během tvého příběhu.

S T Ř E D A
Pro nás staré harcovníky, je to asi nejkrásnější čas. Víme, že v tuhle chvíli už jsme spolu něco zažili a máme odvahu vystoupit se šílenějšími myšlenkami, které bychom si bez předchozího poznávání třeba nedovolili a mnohem víc se otevřít. Proto se do rodinných témat ponoříme ještě hlouběji v diskuzi s Eliškou Remešovou. A pak už bude jen oběd a mávání ...


ADRESA: 

Dvůr Perlová Voda
Kostelec nad Ohří 13
Budyně nad Ohří

GPS: 50°23'43.327"N 14°05'29.414"E


HELP LINE

V případě jakýchkoli dotazů se na nás obrať.

 Jan Mašek
+420 724 839 994
jan@redbutton.cz

Jindra Lukes
+ 420 603 411 437
jindrich@redbutton.cz

Klára Škvorová
+ 420 603 502 311
klara@redbutton.cz

Martin Vasquez
+420 776 106 610
martin@vasquez.cz